Dzieci też mogą szyć!

Aby szyć, nie trzeba umieć obsługiwać maszyny, robić wykrojów czy podejmować się od razu szycia męskiego garnituru. Szycie to przecież też tak drobne i prozaiczne rzeczy jak poduszka na igły, od której naukę szycia zaczynało chyba każde dziecko, kiedy zainteresowane tym, co robiła mama lub babcia, samo chciało spróbować.

Metoda małych kroczków

Najważniejsze to nie zabijać pasji kiełkującej w młodym człowieku. Kiedy już nasze dziecko zainteresuje się szyciem, można spróbować odwiedzić wspólnie sklep internetowy czy stacjonarny i wybrać materiały do szycia dla dzieci. Czasem warto też zerknąć na końcówki kolekcji – można tam znaleźć tanie tkaniny, a w niektórych sklepach – jeśli nasz brzdąc zainteresuje się tematem na dobre – również maszyny do szycia dla dzieci.

Gotowe zestawy rozwiązaniem na początek

Obecnie wiele sklepów, nawet takich z zabawkami, oferuje gotowe zestawy i materiały do szycia dla dzieci. Jest to najczęściej tekturowe pudełko, w którym znajdziemy prosty wykrój lalki, misia lub innej pluszowej zabawki, kilka skrawków materiału, igłę, nitkę, kilka guzików lub koralików i dokładną instrukcję, jak wykonać zabawkę krok po kroku. Jeżeli dziecku nie podoba się model dostępny w sklepie, z pomocą przyjdzie sklep internetowy – tutaj mnogość wzorów na pewno pozwoli na wybranie odpowiedniej zabawki „zrób to sam”.

Maszyny dla starszych i młodszych

Maszyny do szycia dla dzieci mogą niektórym wydawać się nowością, jednak istnieją na rynku już od jakiegoś czasu. Dostępne są zarówno modele, które są zabawkami i mają jedynie oswajać dziecko z myślą o szyciu i skłaniać do eksperymentowania. Firmy produkujące prawdziwe maszyny do szycia mają w swojej ofercie bardzo proste i mniejsze maszyny, które z powodzeniem posłużą jako maszyny do nauki naszych pociech podstaw szycia.

Przede wszystkim zabawa

Musimy przede wszystkim pamiętać, żeby dzieci do niczego nie zmuszać, ale też nie zniechęcać. Na początek, aby oszczędzić sobie i dziecku niepotrzebnych nerwów, zakupmy tanie tkaniny i pozwólmy dziecku eksperymentować i naśladować siebie, a na pewno spodoba mu się szycie i przyniesie duże korzyści w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *