Fascynator – modny dodatek, który zrobisz sama

Modystka – zawód, o którym większość z nas nie słyszała tak dawno, że prawie zapomniała o jego istnieniu. Kiedyś bardzo popularny – dziś, wraz ze spadkiem popularności nakryć głowy i dominacją nakryć praktycznych nad tymi czysto estetycznymi, powoli odchodzi w niepamięć. Powracająca jednak moda na fascynatory, zakładane przez kobiety na różne okazje, nie pozwoli tak łatwo odejść modystkom do przysłowiowego lamusa.

Nakrycie głowy arystokracji z sieciówki

Moda na fascynatory powróciła na fali zaślubin brytyjskich książąt – wszystkie kobiety na obydwu ślubach miały na sobie nakrycia głowy w postaci kapeluszy – albo częściej – właśnie fascynatorów. Światowe sklepy sieciowe z odzieżą i dodatkami w lot podchwyciły ten trend i zaczęły sprzedawać niedrogie opaski do włosów z wymyślnymi konstrukcjami, piórami czy ogromnymi kokardami.  

Jak nosić fascynator?

Biorąc pod uwagę trendy lansowane przez brytyjską arystokrację, fascynator należy zawsze kolorystycznie dobrać do stroju. Czasem może to być odcień naszej sukienki, czasem kolor identyczny, jak nasza kreacja. Ewentualnie wchodzą w grę nakrycia głowy w uniwersalnych kolorach, jak czerń czy beż.

Fascynator od modystki

Wystarczy rzut oka na ofertę dostępnych w sklepach fascynatorów, by stwierdzić, że większość z nich jest po prostu droga. Jeśli zdecydujemy się jednak na zakup takiego ekstrawaganckiego nakrycia głowy u modystki, możemy mieć pewność, że zostało ono wykonane z najwyższej jakości materiałów, a jego kształt i rozmiar zostały tak zaprojektowane, aby nosiło się go z łatwością. Co jednak w przypadku, kiedy nie chcemy wydawać tak dużej kwoty na akcesorium, które założymy prawdopodobnie tylko na jedną okazję?

Fascynator na każdą kieszeń

Wówczas z pomocą przychodzą sklepy z akcesoriami dla modystek. Kupimy tam zarówno bazy z grzebykami wsuwanymi we włosy, drobne toczki, spinki i opaski, jak i dodatki służące do stworzenia dekoracji, takie jak pióra, tiule czy krynoliny, czyli specjalne, sztywne, siateczkowe materiały na metry, które łatwo formują się w obłe kształty. Pomysły na to, jak wykonać fascynator, z pewnością znajdziemy pośród licznych internetowych poradników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *