Filc rozrywką dla każdego

O wszechstronności filcu mogliśmy przekonać się już jakiś czas temu, kiedy był on bardzo popularny. Z łatwością można było wówczas kupić przeróżne akcesoria, dodatki czy nawet odzież z filcu. Dzisiaj, choć mniej popularny, filc nadal jest materiałem tak uniwersalnym i wdzięcznym, że nie sposób go nie pokochać – o czym przekonało się już wiele ludzi na całym świecie, co zauważyć można szczególnie podczas przeglądania stron poświęconych rękodziełu.

Nie taki filc straszny…

…jak go szyją. Nie musimy od razu zaczynać przygody z filcem od tworzenia filcowych torebek haftowanych w filcowe wzory czy zdobionych łowickimi filcowymi wycinankami. Jeżeli nie czujemy się jeszcze dobrze z formowaniem własnych elementów z filcu, możemy zakupić gotowe arkusze prasowanego filcu i wykorzystać je jak zwykły materiał, na przykład do produkcji drobnych zabawek dla dzieci, breloczków czy drobnych kosmetyczek, piórników i portmonetek.

Filc dla zaawansowanych

Kiedy opanujemy już filc w arkuszach, przychodzi kolej na wełnę czesankową, którą kupuje się w formie splątanych kłębuszków pojedynczych włosków. I tutaj wszystko zależy właściwie od naszej fantazji, ponieważ z pomocą specjalnych igieł do filcowania wełny czesankowej stworzymy wszystkie możliwe do wyobrażenia formy. A to daje ogromne możliwości – możemy z dowolnie sfilcowanych kształtów produkować biżuterię, zabawki, breloczki, elementy wystroju wnętrz.

Filc sposobem na życie

Jeżeli, tak jak wiele osób dotychczas, zakochamy się w filcu miłością wielką i odwzajemnioną, możemy też uczynić z niego miły sposób na dorabianie sobie w przyjemny sposób. Obecnie w sieci funkcjonuje wiele platform umożliwiających twórcom wystawianie i sprzedaż swoich prac, pobierając za to niewielką prowizję. Jest to świetny sposób na dotarcie ze swoimi wyrobami do szerokiego grona odbiorców.

Zabawa na każdą kieszeń

Filc może być różnej jakości, jak wiele materiałów dostępnych na rynku. Jeśli jesteśmy początkujący, możemy kupić filc w arkuszach z włókien syntetycznych, który będzie tani, a kiedy coś nam się nie uda – nie będzie nam żal wyrzucić nieudanego projektu i spróbować od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *