Patchwork – tani sposób na nowe wnętrze

Wiele sklepów z tkaninami oferuje dziś resztki materiałów w promocyjnych cenach. Materiału takiego jest zwykle za mało, żeby stworzyć z niego jakieś ubranie czy pościel, ale jest to też za duży skrawek, aby sklep mógł pozwolić sobie na jego wyrzucenie. W takim wypadku jego cenę obniża się nawet o 90%, a konsumenci mogą nabyć prawdziwe perełki za grosze.

Co ze skrawkami

Czasem nam samym zostają po szyciu skrawki materiału na tyle duże, że szkoda nam je wyrzucić. Warto zbierać takie ścinki, ponieważ po uzbieraniu odpowiedniej ich ilości, z powodzeniem stworzymy z nich piękną, patchworkową narzutę na łóżko czy kanapę, albo zasłony do pokoju. Niepowtarzalność takich wzorów z pewnością zagwarantuje naszym wyrobom oryginalność i słowa uznania od wszystkich odwiedzających nasze wnętrza.

Recykling starych pościeli

Dodatkowo świetnym materiałem do produkcji takich narzut czy zasłon będą nasze stare pościele. Czasem zmieniamy wystrój wnętrza i poszewki zwyczajnie przestają nam do niego pasować – wówczas można dać im drugie życie, łącząc je z materiałami, które bardziej przypadną nam do gustu. Taki kolorowy miszmasz ożywi pomieszczenie i nada mu zupełnie nowego wyrazu

Jak szyć?

Tutoriali i przewodników pokazujących krok po kroku, jak wykonać patchworkową pościel czy narzutę jest w Internecie cała masa, dodatkowo dowiemy się z nich często jak wszyć zamek albo przyszyć guzik i obrzucić dziurkę, aby połączenie było trwałe. Rodzajów połączeń jest mnóstwo – możemy złożyć nasze dzieło z tradycyjnych kwadratów lub prostokątów, pozszywać ze sobą romby albo trójkąty równoboczne. Ciekawym pomysłem jest zszycie ze sobą długich pasów tkanin albo po prostu doszywanie kolejnych skrawków materiału o różnych kształtach i wielkościach. Dla odważnych i bardziej wprawionych proponujemy także wyszycie napisów lub dużych kształtów z mniejszych skrawków materiału.

Patchwork z miłością

Patchworkowe dzieła mogą być także świetnym prezentem dla naszych najbliższych. Często bowiem nie wiemy, co im kupić – wówczas ręcznie robiony prezent sprawdzi się fantastycznie. Każda bliska nam osoba z pewnością doceni trud włożony w wykonanie takiej narzuty lub zasłony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *