Rodzaje nici dostępnych na rynku krawieckim

Kupując dodatki krawieckie, prawie zawsze zaopatrujemy się w nici do szycia. W zależności od tego, do czego planujemy wykorzystać nasze nici, powinny one posiadać różne parametry i właściwości, które spełnią wymagania każdego postawionego przed nimi zadania.

Nici do szycia maszynowego

Do szycia maszynowego wykorzystuje się najczęściej nici cienkie, które produkowane są najczęściej z poliestru (chociaż zdarzają się też bawełniane, jedwabne czy lniane), a ich struktura umożliwia szycie na maszynie z bardzo dużą prędkością – nić taka jest wyjątkowo gładka, w związku z czym nie haczy się o materiał albo samą siebie, w związku z czym nie zrywa się i nie zaciąga materiału.

Nici do szycia ręcznego

Nici do szycia ręcznego są najczęściej grubsze od nici do szycia maszynowego, ponieważ muszą być bardziej odporne na mniej skoordynowane i jednostajne, niż te maszynowe, ruchy szyjącego. Szyjąc ręcznie najczęściej szyjemy też rzadziej niż szyje maszyna, dlatego nić taka przenosi większe obciążenia i powinna być w związku z tym grubsza.

Nici do szycia zdobniczego

Nici do zdobień to te dodatki krawieckie, których kupowanie daje chyba najwięcej przyjemności. Nie są one tylko elementem technicznym szytej odzieży, ale stanowią też o jej dekoracyjności. Największy ich wybór zaproponuje nam zapewne sklep internetowy, w którym kupić można na przykład zestawy różnokolorowych nici, lub nici o różnych grubościach.

Nici obuwnicze

Nici obuwnicze to rodzaj nici, z którymi niewielu użytkowników domowych będzie miało styczność podczas szycia w zaciszu domu. Warto jednak wiedzieć o ich istnieniu, ponieważ dokonując zakupów poprzez sklep internetowy, możemy na nie natrafić. Mogą się one bowiem okazać przydatne, kiedy będziemy chcieli dokonać drobnych ręcznych napraw naszego obuwia lub torebek czy rękawiczek skórzanych. Nici takie charakteryzują się bowiem wysoką wytrzymałością i są dosyć grube, co umożliwia im przenoszenie dużych obciążeń, na przykład na połączeniach torebek z ich rączkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *