Tkaniny obiciowe – przełam stereotyp babcinych kwiatków

Wraz z powrotem mody na meble tapicerowane, nastąpił wzrost zainteresowania tkaninami obiciowymi. Materiały obiciowe przeżywają aktualnie swój renesans, a każdy sklep internetowy prowadzący ich sprzedaż poszerza obecnie swoje oferty.

Tkaniny obiciowe kiedyś i dziś

Materiały obiciowe obecne były między innymi już w gotyku, renesansie czy baroku. Wraz z postępem technologii zmieniały się metody ich wytwarzania – począwszy od ręcznych metod wyplatania i tkania włókien, na dzisiejszych, w pełni zautomatyzowanych metodach skończywszy. Dzięki unowocześnionym niciom z dodatkami włókien syntetycznych (albo w całości zrobionych z włókien syntetycznych) dzisiejsze materiały na obicia są bardziej trwałe i mogą mieć o wiele więcej zastosowań, niż ich historyczni przodkowie.

Współczesny barok

Poza sposobem wytwarzania, wiele zmieniło się też w samym wzornictwie tkanin służących do obijania mebli. Współczesne wzory, kolory przystosowane do obecnych trendów zalewają nas dziś z każdej strony. Z drugiej strony wzory bliźniaczo podobne do tych wytwarzanych setki lat temu, czasem w nieco zmienionej formie albo kolorystyce, nadal pozostają w modzie. Jedynym z takich przykładów może być barokowy przepych kwiatów, złota i ornamentów.

Kwieciste wydanie glamour

Barokowe kwiaty z powodzeniem wpisywać się będą w dzisiejszy styl glamour. Przez niektórych odbierane jako wzór „babciny” czy staromodny, mogą – w odpowiednim wydaniu kolorystycznym i przy odpowiednim wykorzystaniu – stać się modnym elementem wnętrza, który będzie skupiał na sobie wzrok wszystkich użytkowników. Stylizowane na wersalskie meble, takie jak krzesła, szezlongi czy małe sofy, będą wyglądały fantastycznie, kiedy drewniane elementy pomalujemy awangardowym kolorem, a siedzisko i oparcie obijemy materiałem w duże, wyraziste kwiaty w odcieniu pasującym do farby na drewnie.

Tkaniny obiciowe w kwiaty dla każdego

Dziś praktycznie każdy sklep internetowy oferujący sprzedaż tkanin do obijania mebli ma w swojej ofercie materiały w kwieciste wzory. Przy odrobinie cierpliwości na pewno znajdziemy materiał pasujący do naszego wnętrza i w cenie odpowiadającej naszym możliwościom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *